Co jsou sendvičové panely

Sendvičové panely poskytují objektu po zateplení velmi moderní vzhled

Jedná se o tepelně izolační panely, které objektu po provedené tepelné izolaci poskytují nejen vysoce kvalitní tepelnou izolaci, takže výrazně sníží náklady na provoz objektu, ale také poskytují moderní vzhled. Sendvičové panely se využívají především na opláštění hal a střech. Příznivé vlastnosti tohoto tepelně izolačního materiálu poznáte nejen v letním, ale také v zimním období, protože daný materiál velmi dobře brání přehřívání objektů, kromě toho objekt chrání také před opotřebením a před nepříznivými vlivy životního prostředí.

Základní informace k sendvičovým panelům:

Začněme od základů. Co je sendvičový panel? V našem případě je sendvičový panel stavební prvek, který ve svém nitru – jádře – ukrývá tepelně izolační materiál. Toto jádro bývá uschováno mezi dvěma krycími vrstvami. A tímto sendvičem obalujeme nosnou kostru budovy – výrobní nebo skladové haly, nákupní centra, autosalony, zemědělské objekty mnoho dalších. Na budovy ze sendvičových panelů dnes narazíte téměř každodenně. Pro instalaci sendvičových panelů stačí pouze nosná konstrukce objektu, ať už je ze dřeva, oceli nebo betonu. Panely se montují přímo na tuto kostru a tím vytváří výplň mezi jednotlivými prvky nosné konstrukce a zároveň tepelně izolační vrstvu.

Kde se montují sendvičové panely

Sendvičové panely se montují jak na stěny, podhledy tak i jako střešní krytina. Montáž probíhá za pomoci šroubů, které mohou být po dokončení ve formě přiznaného kotvení – jsou navždy vidět při pohledu na stěnu. Nebo se používá skryté kotvení – šrouby nejsou vidět a jsou pohledu skryty. Pro každý tento druh kotvení je třeba jiného typu panelu. Tím se začínáme věnovat rozdělování sendvičových panelů. Panely se dělí na stěnové a střešní. Ze stěnových se oplášťují, jak už název napovídá stěny, staví se z nich stěny a využívají se pro stavbu podhledů. Střešní panely se používají k opláštění střešní konstrukce. Sendvičovými panely se budovy oplášťují dvojím způsobem. Buď zvenčí, kdy panely zakrývají nosnou konstrukci objektu a tím zároveň tvoří i pohledovou fasádu. Vnitřní opláštění se buď vytvoří nebo nevytvoří. Záleží na využití objektu.

Materiál pro výrobu sendvičových panelů

Na sendvičové panely se používají různé sklolaminátové materiály do velmi agresivních prostředí. Lze se setkat s různými kompozitními materiály. Na střešních sendvičových panelech lze narazit na svrchní vrstvu z PVC fólie, která se svařuje jako klasická střešní PVC fólie. Takto bychom mohli pokračovat dále. Jak se technologie výroby panelů neustále zdokonaluje, tak výrobci přichází s dalšími novými povrchovými materiály na sendvičové panely. Dnes lze pořídit panely od mnoha různých výrobců z mnoha různých zemí a části Evropy i světa. I zde platí, že není panel jako panel, tak jako u jiných činností. U sendvičových panelů poznat kvalitní panel na první pohled je téměř nemožné, protože všechny nové sendvičové panely vypadají téměř stejně. Kvalitu panelu poznáte až po nějakém čase přímo na konkrétní budově, ale to už bývá někdy pozdě, proto v oboru montáží sendvičových panelů platí dvojnásob, že je potřeba spolupracovat se zkušenými a úspěšnými společnostmi. Naše společnost si zakládá na tom, že si vybíráme pro spolupráci pouze renomované výrobce sendvičových panelů, se kterými spolupracujeme dlouhodobě a naše dlouholeté zkušenosti s montážemi sendvičových panelů (od roku 1993) nám dávají za pravdu, že ke každé stavbě je třeba přistupovat individuálně a navrhnout nejideálnější panel pro splnění poměru cena : výkon.

Stavby ze sendvičových panelů

Mnohdy slyšíme, že stavby postavené ze sendvičových panelů vypadají všechny stejně. Jen se liší velikosti a barvou. S tímto tvrzením se dá souhlasit, ale lze postavit budovu opláštěnou sendvičovými panely, která bude vypadat jinak než ostatní. Od roku 2011 je v České republice obchodní zastoupení divize BENCHMARK od výrobce Kingspan. Jedná se o designové stěnové a střešní panely, které dodají budově velmi atraktivní nepřehlédnutelný vzhled. Naše společnost MACHSTAV s.r.o. je certifikovanou stavební společností pro dodávku a montáž prémiových panelů BENCHMARK.

 

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace