Zateplení fasád

Kontaktní zateplovací systémy KZS

Kontaktní zateplovací systémy neznamenají nic jiného než zateplenou fasádu. Jako izolační vrstva mohou sloužit různé tepelně izolační materiály, na kterých je přímo nanesená povrchová úprava. Pro kontaktní zateplovací systémy je důležité dodržovat správný technologický postup montáže zateplovacího systému. Tento technologický postup se nazývá systém ETICS. Naprostá většina následných problému s nekvalitně provedenou zateplenou fasádou spočívá v porušení technologického systému ETICS.

 

Pro zateplení fasád se nejčastěji používají dva druhy izolačních materiálů: pěnový polystyrén a minerální desky. Každý z těchto materiálů má jiné vlastnosti. Rozhodování pro použití jednoho nebo druhého materiálu je závislé na mnoha faktorech, např. požadovaná požární odolnost objektu, tepelně izolační vlastnosti celého objektu po zateplení fasády, finanční možnosti investora a mnoho dalších.

Psát podrobné technické informace o tom jak se dělí polystyrény na bílé a šedé a jak se dělí minerálních fasádní desky s kolmým a vodorovným vláknem nemá příliš smysl ze dvou zásadních důvodů:
1.    Těchto informací je plný internet a každý výrobce polystyrénů a minerálních desek na svých stránkách uvádí dostatek podrobných informací a nemá tedy smysl zaplavovat stejnými informacemi další část internetové sítě.
2.    Neexistuje jednoduché pravidlo, které by určilo, který z těchto dvou materiálů je lepši nebo horší.

Vždy záleží nejenom na dané stavební konstrukci, která se má izolovat, ale na celém objektu! Je nesmírně důležité zvážit všechny okolnosti a posoudit zateplovaný objekt komplexně.
Jedno mají polystyrénové a minerální desky společné.  S nimi prováděné zateplovací práce musí být prováděny dle technologického systému ETICS. A co tento systém říká? Podrobným způsobem popisuje, jak se má provést kvalitní zateplení stěn objektů.

ETICS – technologický postup montáže kontaktních zateplovacích systémů platí pro nejčastěji používané izolační materiály – polystyrén EPS, minerální vata MW, desky PIR (polyisokyanurátová pěna) nebo PUR (polyuretanová pěna).

Realizační technologický předpis pro vnější tepelně izolační kompozitní systém

Proč zateplovat fasádu?

Protože dojde ke snížení nákladů na topení někdy i o 25 % (záleží na původním stavu stěn). Snížením nákladů na topení neprospíváte pouze své peněžence, ale i svému okolí a životnímu prostředí. Protože snížením spotřeby paliv na vytápění snížíte množství zplodin vznikajících při topení.
Pokud už uvažujete o nové nezateplené fasádě, zkuste přehodnotit svůj postoj, protože finanční náročnost izolantu není tak vysoká, oproti celkové investici a prospějete nejenom své vlastní peněžence při snížených nákladech za vytápění, ale i životnímu prostředí a okolí.

Jak silný izolant použít? 

Toto vždy záleží na tom, jaký energetický standard budete nově zatepleného objektu očekávat. Vždy je důležité zhodnotit objekt jako celek a podívat se na kvalitu zdiva. Tím je myšleno, z čeho je objekt postaven a v jaké síle. Jak kvalitní má okna. Jak je zateplená střecha nebo strop. Toto posouzení nejlépe vyhodnotí energetický posudek, který investora dokáže navést velmi přesně nejenom na sílu izolantu, ale dokáže ukázat i další části objektu, na které je třeba se zateplením zaměřit. Někdy se setkáváme s tím, že si investor přeje použít místo doporučené síly izolantu například 120 mm sílu jenom 80 mm. Finanční úspora je naprosto minimální a z pohledu celé investice naprosto zanedbatelná. U běžně používané fasádního polystyrénu se jedná o maximálně  40 kč/m2, což z celkové investice může dle členitosti objektu představovat maximálně 3-5% z celkové částky na novou zateplenou fasádu v síle 120mm, včetně povrchové úpravy v provedení probarvená omítka. Jedná se o šetření na nesprávném místě.

Při zateplování fasády nezapomínejte i na další části domu. Především na stropy a střechu. Pokud tyto konstrukce nejsou zateplené, tak efekt se zateplené fasády plně oceníte až po zateplení stropu nebo střechy objektu. A proč? Představte si, co se stane s teplem, které vyprodukujete ve svém domě, který má vyměněná okna a zateplenou fasádu? Jak všichni víme z fyziky ze základní školy, tak teplo stoupá vzhůru ke stropu. Strop je jednou z největších ploch domu. A pokud na něm není izolační přikrývka, tak jako na fasádě, tak… Ano! Unikne bez užitku pryč a vy topíte, jak se říká: „Pánu Bohu do oken“!  A snaha o úsporu za topení může být odložena do té doby, než zateplíte strop, protože do té doby budete mít z domu udělaný komín, kterým bude teplo odcházet stropem nebo střechou bez užitku pryč. Jedním z nejvhodnějších způsobů na zateplení stropů je foukaná izolace. Investice do zateplení stropu bývá o 80-85% (záleží na stávajícím stavu) nižší než do zateplení fasády, takže se určitě vyplatí řešit obě konstrukce zároveň a mít vyřešen celý dům.

U jakých objektů je vhodné provést zateplení fasády?

Dá se říci, že u všech, ve kterých se topí a mají vhodnou podkladní konstrukci – obvodovou stěnu.
Se zateplením Vám mohou pomoci dotace z různých dotačních programů. Každý dotační program se zaměřuje na jiného investora.

Kulturní dům, s byty a hasičskou zbrojnicí v jednom. Zateplená fasáda, vyměněná okna a dveře za plastové výrobky, zateplený strop foukanou minerální izolací, nové klempířské prvky – dešťové žlaby a svody, okenní parapety.

_A.jpg _AA.jpg

Víceúčelová obecní budova s prodejnou potravin a hospodou. Nová zateplená fasáda, nová plastová okna a dveře, zateplený strop, nové klempířské prvky – dešťové žlaby a svody, okenní parapety.

_B.jpg _BB.jpg

Základní škola zateplená ze tří stran, průčelní stěně byl zachován ráz historického objektu. Byla vyměněna okna za plastová, zateplený strop foukanou minerální izolací, opravené původní dřevěné vchodové dveře, nové klempířské prvky – dešťové žlaby a svody, okenní parapety.

_C.jpg _CC.jpg

Rodinný dům komplexně zateplovaný s využitím programu Nová zelená úsporám. Zateplená fasáda, nová platová okna, dveře a vrata, zateplený strop foukanou minerální izolací, nové klempířské prvky – dešťové žlaby a svody, okenní parapety.

_D.jpg _DD.jpg

Rodinný dům – řadovka, zateplená z části. Zateplená fasáda pouze na štítové stěně, zateplená dutina dvouplášťové střechy foukanou minerální izolací, vytvořené odvětrání dvouplášťové střechy ve štítě a dodávka a montáž odvětracích komínků, zámečnická úprava žebříku pro výlez na střechu, klempířské prvky – nové oplechování atiky a okenní parapety.

_E.jpg _EE.jpg

Zateplujeme nejenom obytné objekty a budovy občanské vybavenosti, ale i zemědělské budovy, jsou například tyto haly chovu drůbeže. Zateplená fasáda, nová vrata a dveře rovněž zateplené z PIR panelů, nové podhledy uvnitř  haly z lehkých PIR panelů, klempířské prvky – okapnice nad vraty a parapet u ventilátorů.

_F.jpg _FF.jpg

Hostinec s opravenou fasádou bez zateplení před a po realizaci. Nová fasáda a sokl, nová plastová okna a dveře, nově natřené dešťové žlaby a svody, nové okenní parapety.

_G.jpg _GG.jpg

Zateplení fasád je vhodné pro

 

Postarali jsme se o:

Izolace rodinných domů1 459 rodinných domů

Počet zateplených rodinných domů

Izolace bytových domů130 bytových domů

Počet zateplených bytových domů

Izolace zemědělských objektů273 zemědělských objektů

Počet zateplených zemědělských objektů

Izolace průmyslových objektů112 průmyslových objektů

Počet zateplených průmyslových objektů

 
Spočítat cenu
 

Certifikace a osvědčení pro zateplení fasád

Certifikát Knauf Insulation Certifikát Supafil Loft 045 Certifikát Supafil Loft 045 Certifikát o zaškolení Certifikát Climastone Certifikát Climastone Certifikát výrobku Certifikát CIUR Certifikát CIUR
 

Reference a realizaceKompletní rekonstrukce rodinného domu ve Stonařově

Trvalé bydleníKompletní rekonstrukce rodinného domu ve Stonařově

V roce 2017 realizoval Machstav komplexní rekonstrukci staršího rodinného domu. Rodinný dvoupatrový dům se sklepními prostory neměl funkční tepelně-izolační obálku. Nezateplená fasáda domu společně s ... detail
Objem práce:31 m3
Detail:Supafil loft
Termín dodání:30.08.2017
Komplexní zateplení rodinného domu s výměnou střešní krytiny v Jihlavě

Trvalé bydleníKomplexní zateplení rodinného domu s výměnou střešní krytiny v Jihlavě

V roce 2018 jsme prováděli rekonstrukci rodinného domu v Jihlavě. Investorka si Machstav vybrala pro provedení celkové rekonstrukce, která spočívala v zateplení fasády, stropu a střechy. Investorka se rozhodla pro využit... detail
Objem práce:110 m2
Detail:Climaglass W
Termín dodání:18.05.2018
Rekonstrukce prodejny Koupelen Ptáček v Liberci

PrůmyslRekonstrukce prodejny Koupelen Ptáček v Liberci

Prodejnu Ptáček v Liberci jsme nově opláštili vlnitým plechem, čímž jsme vytvořili novou fasádu. Nejprve jsme namontovali základní vyrovnávací rošt bez tepelné izolace. Následně jsme na tento rošt instalovali vlnitý obkladový plech se všemi ostatními klempířskými prvky. Veškeré klempířské prvky... detail
Objem práce:519 m2
Detail:Plechová fasáda
Termín dodání:15.12.2017
Zateplení skladovací haly sendvičovými panely v Havlíčkově Brodě

Skladovací halaZateplení skladovací haly sendvičovými panely v Havlíčkově Brodě

Nezateplená skladovací hala společnosti Hartmann Rico v Havlíčkově Brodě nebyla původně určena ke skladování produktů, které by snášely teploty pod bodem mrazu. Záměrem investora bylo toto změnit a skladovací halu zateplit. Padla volba na kombinaci dvou zateplovacích technologií. Spodní sokl jsme... detail
Objem práce:720 m2
Detail:Sendvičové panely, kontaktní zateplovací systém soklu
Termín dodání:24.04.2018
Provětrávaná fasadá novostavby rodinného domu v Jihlavě

Rodinné domyProvětrávaná fasadá novostavby rodinného domu v Jihlavě

Zateplení fasády novostavby rodinného domu v Jihlavě. Jedná se o dům s provětrávanou fasádou a dvouplášťovou střechou s odvětrávanou dutinou. Střechu jsme zateplili foukanou minerální izolací ze skelných panenských vláken. Zateplení provětrávané fasády bylo realizováno minerální izolací vkládané... detail
Objem práce:415 m2
Detail:Minerální izolace
Termín dodání:30.12.2017

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace