Machstav ve 44. týdnu

zpracoval do podoby nafoukané izolační vrstvy cca 5 000kg izolací. Tímto množstvím izolace jsme zateplili 7 různých objektů – rodinné domy novostavby, strop bytového domu, podlahový systém DPS rodinného domu. U realizace s podlahovým systémem bych se trochu pozastavil. Jednalo se o zateplení rodinného domu v Kamenici u Jihlavy se dvěma obytnými patry, v němž žijí 2 generace jedné rodiny. Každá z nich obývá jedno patro. Dům má i velkou půdu určenou k uskladnění sezónních věcí.  Spodní patro domu se velmi lehce vytopí. Horní obytné patro bylo velmi složité vytopit, protože strop nad tímto patrem nebyl zaizolován.  To, že má dům problém s izolacemi, a to především s izolací stropu - tedy podlahy půdy si majitelé uvědomovali, protože průvodní znaky nedokonalého zateplení se v chladném období roku projevovali velmi důrazně.

Teplotní rozdíly mezi spodním a horním patrem. 

Teplota ve spodním patře byla vždy vyšší, než v horním patře, protože strop nebyl zateplen a unikalo jím teplo pryč. Po ukončení topení se horní patro ochlazovalo podstatně rychleji, než spodní a teplotní rozdíl mezi jednotlivými  patry se ještě zvětšil. Nezbývalo tedy nic jiného, než se pustit do zateplení stropu. Situaci pro výběr vhodné technologie komplikoval fakt, že půda slouží pro ukládání sezónních věcí a bylo potřeba zachovat její plnou pochůznost. Stropní konstrukce domu nedovolovala využít pro zateplení dutinu stropu, protože žádnou dutinu nemá. Proto bylo nutné zvolit takovou technologii zateplení, která by umožňovala zateplit strop a ještě zachovat plnou pochůznost stropu pro ukládání věcí. Majitelé domu si vybrali náš podlahový systém DPS – distanční podlahový systém, chráněný užitným vzorem, určený pro foukané izolace, a to včetně rozložení parotěsné folie po celé ploše podlahy pod podlahou. Konkrétně v tomto případě byl použit systém podlahy o výšce 250mm s tepelnou izolací Suapfil loft.

Pro realizaci zateplení domu

byl po konzultaci s majiteli domu stanoven harmonogram přípravných prací a samotné realizace. Zateplení s výstavbou nové podlahy bylo domluveno na dvě etapy vždy po jednom realizačním dnu. Důvodem tohoto postup bylo vyjití vstříc majitelům domu, kteří nás o toto rozdělení požádali, aby si mohli v pauze mezi jednotlivými etapami přenosit uskladněné věci z jedné části půdy již na novou zateplenou podlahu. Časová prodleva mezi jednotlivými etapami na přání majitelů činila 2 týdny. Po tuto dobu mohli majitelé domů hezky vysledovat a porovnat, jak tepelná izolace funguje, protože 2 týdny žili v domě, který měl jednu polovinu stropu zateplenou a druhou polovinu stropu nezateplenou. Výsledek dle slov majitelů byl neočekávaný! Tepelná izolace zafungovala ihned. V místnostech, kde nad kterými bylo již zatepleno a kde dříve chodili ve svetru, po zateplení větrají, jaké mají teplo. Ráno vstávají do vyhřátých místností. Místnosti, které ještě nad sebou izolaci neměly, byly beze změny, tedy svetr a ráno zima. To se ovšem změnilo v pátek, kdy jsme dokončili druhou etapu zateplení včetně podlahy. Od tohoto dne mají majitelé domu tepelný komfort v celém domě stejný. To znamená- teplo v celém domě a ráno vstávají rovněž do tepla nikoliv do zimy. Celková plocha nové podlahy činila 140 m2 a objem dodané izolace cca 34 m3.

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace