2. polovina srpna je v Machstavu ve znamení dovolených. Někteří naši kolegové pracují, jiní čerpají řádnou dovolenou. V mezích normálu foukáme izolace, stavíme, získáváme nové zakázky a dovolenkujeme se. I pisatel těchto článků si vzal dvoutýdenní volno. A proto i tento text bude především o volnočasových aktivitách, a nikoliv moc o práci. Je čas dovolených. Aby si každý z nás mohl užít dovolenou tak, jak si představuje, tedy bez práce, je velmi důležité, aby byl zastupitelný. V Machstavu zastupitelnost existuje a každému kolegovi, který pomáhá tomu druhému, který je právě na dovolené, patří velký dík.

Návštěva jižní Moravy

Při červencové návštěvě našeho kamaráda na jižní Moravě jsme se dozvěděli tradiční příjemnou zprávu. A sice, že to vypadá, že by mohlo být v polovině srpna otevřeno pár vinných sklepů v obcích Hodonice – Tasovice. Vzhledem k tomu, že tradiční jarní putování po otevřených sklepech právě v obcích Hodonice a Tasovice, bylo zrušeno (důvod asi všichni víme – Covid 19), tak nebylo nad čím uvažovat a padlo rozhodnutí vyrazit ochutnat vynikající moravská vína. Termín 15. srpen vyšel úplně dokonale. Začala nám dvoutýdenní dovolená! A jak jinak začít dovolenou než příjemnou procházkou mezi otevřenými sklepy s pohárkem vína v ruce mezi přátelskými vinaři! Takže jsme se 15. srpna ve 11:00 objevili v Hodonicích a společně s našimi kamarády, milovníky vína a v doprovodu našeho dvorního dodavatele vín jsme absolvovali několikakilometrovou pouť po cca 30 sklepech. Ochutnali jsme desítky vzorků skvělých vín, k tomu zakousli nespočet místních dobrot a celodenní putování zakončili jak jinak než ve sklepě u muziky a zpěvu s naprosto úžasnou atmosférou. No a po putování jsme za pár dnů vyrazili na naší plánovanou dovolenou.

Chorvatsko

V květnu, kdy se začalo už zase mluvit o tom, že bude možné vycestovat v létě k moři, jsme na nic nečekali a rezervovali si na konec srpna pobyt v Chorvatsku. Červen a červenec v ČR z hlediska teplot nebyl úplně takový, jaký býval v minulých letech. Bylo chladno a dost pršelo. To nám nevadilo, alespoň se vrátí voda do krajiny. Slunce a teplo si užijeme v Chorvatsku. Takže jsme se těšili až vyrazíme a budeme u moře. Jenže se vyskytla otázka, kudy jet? Poměrně dost známých, kteří jeli před námi, referovali o dost velkých frontách na Slovinských hranicích. Čekací doby v řádů hodin nebyly žádnou výjimkou, ale spíše pravidelným referováním o stavu kontrol. Čekat na hranicích 2 – 5 hodin se nám skutečně nechtělo, takže jsme zvolili cestu přes Slovensko a Maďarsko, kterou nám rovněž několik známých doporučovalo. Cesta touto trasou proběhla naprosto v pohodě a s hraniční kontrolou na Maďarsko – Chrovatské hranici s čekací dobou 15 minut bez jakéhokoliv zdržení. Uvidíme, co bude, až se budeme vracet. Zatím jsme stále v Chrovatsku. Věříme, že návrat bude stejně pohodový a přechod hranic stejně rychlý jako při našem příjezdu. Slovinsku a Rakousku se vyhneme velkým obloukem. Budeme věřit, že kontroly na Maďarských a Slovenských hranicích budou rychlé. Zatím se tím netrápíme, protože si užíváme slunce, tepla, klidu a pohody, tak jak to na dovolené má být.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace