V březnu a dubnu 2020 foukáme stropní konstrukce apartmánového domu ve Vrchlabí. Jedná se o novostavbu investičních apartmánů, jejichž střešní konstrukci tvoří Steico vazníky s dutinou 400 mm, kterou plníme foukanou celulózovou izolací.

Jak vyfoukat dutinu střechy?

Střešní konstrukci tvoří nosníky, které vytváří jednotlivé komory s dutinou pro aplikovanou foukanou celulózovou izolaci. Ke spodní straně nosníků je pomocí vrutů namontován záklop z OSB desek. Vrchní záklop je tvořen dřevovláknitými deskami. Celulózová izolace byla zvolena z důvodu technických parametrů, které nejlépe vyhovovaly pro navrženou konstrukci. Aplikace foukané izolace probíhá z interiérové strany. Do jednotlivých komor vykružujeme technologické vstupní otvory, kterými následně aplikujeme foukanou izolaci.

 

Jak víme, že jsme nafoukali do každé komory správné množství izolace?

Požadavkem projektu je nafoukat izolaci s objemovou hmotností minimálně 50 kg/m3. Protože podobnou konstrukci nefoukáme poprvé a máme poměrně bohaté zkušenosti z naší praxe, tak víme, jak nastavit stroj, abychom docílili požadované objemové hmotnosti. Abychom měli jak my, tak objednatel realizace jistotu, že foukáme správně, provedli jsme ihned na začátku odběrové zkoušky a zkušební vážení a měření objemové hmotnosti. Tato zkouška byla provedena za účasti zástupce výrobce izolačního materiálu, který na základě měření vystavil protokol o správnosti našeho technologického postupu při foukání a zároveň o správnosti aplikované požadované objemové hmotnosti. Další kontrolní odběry a měření objemových hmotností probíhá v průběhu každého realizačního dne minimálně jednou. Kontrolní měření objemových hmotností za účasti zástupce výrobce izolačního materiálu bude provedeno v průběhu realizace několik.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace