Foukaná izolace od Machstavu

Velmi často se nás před realizací ptáte, na jakou vzdálenost můžeme foukat izolace? Jak vysokou budovu můžeme zaizolovat? Pro nás, kteří se foukanými izolacemi zabývají se jedná o otázky, nad kterými se při běžné práci nepozastavujeme, protože to prostě víme. Koukneme na dům a víme, že ho zafoukáme, koukneme na vzdálenost od místa parkování k místu realizace a víme. Samozřejmě chápeme, že pro laiky jsou to nejenom zajímavé otázka, ale mnohdy se jedná i o obavy, aby ta právě jejich realizace šla vůbec zaizolovat. Aby to nebylo moc vysoko, aby to nebylo moc daleko apod.

 

Kam až dofoukneme?

Na začátek je třeba sdělit, že počítáme foukací vzdálenost na délku natažených hadic od místa, kde je zaparkováno naše auto s foukacím strojem a izolačním materiálem po samotné místo foukaní, tedy izolovanou konstrukci. Ve vodorovné rovině tedy horizontálně s převýšením do 5ti metrů jsme schopni zafoukat konstrukci od místa parkování auta po místo aplikace ve vzdálenosti až 100 metrů. Ve svislé rovině tedy vertikální jsme schopni zafoukat konstrukce až do výšky 50 metrů.

 

Limity pro foukané izolace jsou jinde

Machstav fouká izolace již mnoho let a za tu dobu se nám nikdy nestalo, že bychom nebyli schopni zateplit nějakou konstrukci, proto že by byla moc daleko nebo, že by byla příliš vysoká. Tady nás limity našich foukacích strojů neomezují. Spíše nás omezí fakt, že ne úplně všechny konstrukce lze zaizolovat. Důvodem proč některé konstrukce nemůžeme zaizolovat nejsou tedy technická omezení foukaných izolací. Omezení, jak jste se právě dozvěděli praktický neexistují, ale limitujícím faktem jsou spíše nevhodné konstrukce z hlediska odvětrávání a dalších např. malé výšky pro funkční vrstvu izolace apod. Anebo taková banalita, jakou je počasí. Prostě někdy moc naprší nebo nasněží nebo se utvoří náledí a pak nemůžeme dojet, tak kam potřebujeme. Ale tyto případy nejsou spíše úsměvné a někdy nám komplikují život. Počasí realizace neruší, pouze odkládá na dobu až se vyčasí.

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace