První prosincový týden jsme v Machstavu opět foukali izolace. Jak jinak taky. Opět jsme izolovali především novostavby rodinných domů. Nejčastěji používaným izolantem byla panenské minerální skelná vlákna. Foukali jsme ovšem i izolaci do fasády dřevostavby. Konkrétně nadstavbu školy ve Slatiňanech. Nadstavba byla řešena jako dřevostavba a pro zateplení fasády byla navržena dřevovláknitá foukaná izolace. K této realizaci se vrátíme později.

Machstav nejsou jenom foukané izolace

Delší dobu jsme informovali pouze o foukaných izolacích, ale Machstav nejsou jenom foukané izolace. Machstav provádí i jiné stavební práce. Především výstavbu a rekonstrukci zemědělských a průmyslových hal. Jako nejzajímavější událost z poslední doby bych zmínil zahájení prací na novostavbě haly pro výkrm prasat v Malíkovicích. Koncem listopadu jsme si převzali staveniště a na této stavbě se budeme pohybovat následujících 10 měsíců.

Rekonstrukce zámku v Moravském Krumlově

V minulém článku jsme si řekli, že panenské minerální izolace z lehkých skelných vláken se hodí i na zateplení stropů starších budov, konkrétně zemědělských nebo průmyslových. Dnes se přesvědčíme o tom, že stejný typ izolace úspěšně zaizoluje i starší zděnou budovu. V našem případě strop Rytířského sálu zámku v Moravském Krumlově. Zámek prochází celkovou rekonstrukcí. Machstav měl možnost v listopadu 2020 realizovat zateplení stropu nad Rytířským sálem. Tepelná izolace byla dle projektové dokumentace naplánovaná jako aplikace foukané izolace na volno. V podstatě stejně jako u novostavby rodinného domu. Rozdíl je v tom, že jsme izolaci nefoukali na sádrokartonový podhled, ale na podlahu půdy. Opět jsme použili lehká minerální sklená vlákna Supafil loft, která se pro tento účel hodila ze všech izolačních materiálů nejlépe. Izolace splnila požadovaný tepelný odpor a má velmi nízkou prašnost, což bylo v tomto konkrétním případě také velmi důležité, protože v půdním prostoru na vyvýšených plochách je umístěno velké množství vzduchotechnické technologie pro zajištění kvalitního klimatu v prostorách pod izolovaným stropem. Touto místností je Rytířský sál. A v Rytířském sále probíhají výstavy uměleckých děl. Konkrétně jednoho z nejslavnějších děl v ČR Muchovy Slovanské epopeje. 

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace