Minulý týden s Machstavem

v minulém týdnu jsme vyjeli celkem na 14 realizací foukaných izolací. Skladba zakázek byla opět velmi pestrá. Od novostaveb rodinných domu, přes rekonstruované rodinné domy až po zateplení stropu výrobní haly. Celkově jsme spotřebovali cca 16 tun izolačních materiálů, především minerálních. Uplynulý týden se řadí mezi velmi dobré výsledky roku 2020.

Použití panenské minerální skelné izolace

V předešlých týdnech jsme si řekli kam ideálně použít panenské minerální skelné izolace typu Supafil loft. Dnes ve výčtu vhodných konstrukcí budeme pokračovat. Na řadě jsou dutiny plochých a pultových střech. Jedná se o střechy hojně zastoupené především v bytových panelových domech anebo v řadových rodinných domcích. Samozřejmě ploché nebo pultové střechy nalezneme také i v individuální výstavbě rodinných domů. Abychom mohli zateplit pultovou nebo plochou střechu, je bezpodmínečně nutné, aby takováto střecha měla dutinu. Musí být dvouplášťová. To ovšem není všechno. Dále musí být odvětrávaná. Ploché nebo pultové střechy bez dutiny, tedy jednoplášťové, neizolujeme. Zrovna tak neizolujeme střechy neodvětrávané. Odvětrání dvouplášťové střechy, která má vhodnou dutinu pro zateplení foukanou izolací, se dá dodatečně zhotovit a my v Machstavu si s tímto umíme poradit. Ovšem, než se pustíme do práce, tak nejdříve střechu prohlédneme a vyhodnotíme, zda je vhodná pro zateplení a případné zhotovení odvětrávaní. Pokud ano, tak se jde pracovat. Pro zateplení foukanou technologii používáme vedle jiných izolačních materiálů i skelné vlákno Supafil loft. Jeho hlavní výhodou v dutině střechy je jeho nesléhavost, která je nulová. Což je vlastnost, kterou má málokterá izolace, která se fouká v dutině dvouplášťové střechy na volno. Z minulých článků víme, že spousta izolačních materiálů, které se foukají na volno, jsou sléhavé. Některé méně a některé více. Supafil loft je jeden z mála, který si svou výšku drží a nesléhává. V dutině střechy je tato vlastnost výhodou, protože majitel domu má jistotu dlouhodobé funkčnosti izolační vrstvy.

Kam dál použít skelnou minerální izolaci Supafil loft?

Skelnou minerální izolaci Supafil loft lze použít pro zateplení dutin stropů. Pokud je tato dutina dostatečně velká, mluvíme o výšce dutiny 230-250 mm a více, tak jej můžeme vřele doporučit. Pokud ovšem bude dutina trámového stropu nízká - relativně malá, dejme tomu 150-180 mm, tak je lepší použít jiný izolační materiál, který má lepší izolační parametr – součinitel tepelné vodivosti λ (lambdu), protože čím nižší hodnota λ, tím lépe bude výsledná vrstva izolovat. Pro tyto malé stropní dutiny máme v Machstavu vhodnější izolační materiály. Vedle tepelně izolačních parametrů použitých v dutinách trámových stropů je neméně důležitým faktorem, který ovlivňuje izolovatelnost trámových stropů, jejich skladba. Ne každý trámový strop se dá izolovat. Ale o tom si řekneme v dalším díle, ve kterém se přesuneme k dalšímu typu minerální skelné izolace.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace