Machstav v 7. týdnu roku 2019

V tomto týdnu jsme se opět věnovali aplikacím foukaných izolací. Celkem se nám tento týden podařilo nafoukat cca 4500 kg izolací. Mezi zateplovanými střešními konstrukcemi převažovala vazníková střecha.

 

Proč použít foukané izolace?

Velký podíl novostaveb využívá vazníkových střešních konstrukcí. Především pro jednopodlažní rodinné domy se jedná o velmi výhodnou střešní konstrukci. Je lehká, levná a pokud je vyrobená z dobře dimenzovaných prvků, tak se jedná i pevnou a odolnou záležitost. Na spodní část vazníků se většinou již montuje podhled. Ve většině případů ze sádrokartonových desek s parotěsnou fólií. Na tento podhled přijde rozložit tepelná izolace.  A jsme u toho! Ačkoliv má vazníková konstrukce mnoho výhod, tak má také jednu nevýhodu – členitost. Tato členitost komplikuje provedení dokonalé tepelně izolační vrstvy. Rozkládat tepelnou izolaci v rolích nebo deskách na podhled, na který nelze stoupnout, protože sádrokarton vás prostě neunese.  A teď ta spleť dřevěných prvků, jako v lese… Ten, kdo někdy rozkládal tepelnou izolaci ve vazníkovém krovu, mi dá za pravdu, že se nejedná o úplně jednoduchou záležitost.  Naštěstí existuje rychlé a levné řešení!

 

Foukaná minerální izolace od Machstavu

Tak, jako se staví čím dál více domů s vazníkovou střešní konstrukcí, tak se čím dál více tyto typy krovů izolují foukanými izolacemi. Samozřejmě se najde i spousta investorů, kteří  si myslí, že nákupem levných rolí nebo desek ušetří a izolaci si položí sami. Pokud tito investoři počítají do nákladů pouze nákup izolace a už nepočítají čas trávený pokládkou, tak samozřejmě nějaké finanční prostředky ušetří. Ale mnoho stavebníků zpětně přiznává, že kdyby věděli, do čeho jdou, tak si izolaci raději nechají nafoukat. A proč? Protože foukaná izolace je určená především pro tyto vazníkové střechy se sádrokartonovým podhledem. Udělejme si malé porovnání. Rodinný dům o zastavěné ploše cca 170m2 s vrstvou izolace 300mm budou 2 lidé izolovat klasickými rolemi cca 5 dnů, a to není přemrštěný časový údaj. Pokud chceme mít kvalitně izolováno, tak tento čas to může zabrat. Protože nad podhledem se dnes nachází spousta rozvodů elektroinstalace, rekuperace apod. Tomu všemu se dokonale vyhnout rolovanou izolací tak, aby nevznikaly tepelné mosty, je téměř nemožné. Foukaná minerální izolace na stejné zastavěné ploše a stejné výšce, ale může být i vyšší, je hotová za cca 5 hodin! Cena foukané izolace v provedení panenské minerální vlákno bez chemických přísad a pojiv cca 1000-1200kč/m3 včetně dopravy a montáže a s 5ti letou zárukou navrch! Izolační role stojí cca 700-850kč/m3 bez práce a bez záruky. Připočítejte práci ať už svojí nebo najatých lidí a jste na stejných penězích.  Izolováním vazníkových konstrukcí svépomoci neušetříte peníze ani čas. Svěřte tuto odbornou práci skutečným odborníkům a ušetřený čas věnujte sami sobě nebo rodině…

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace