Machstav fouká celou škálu druhů izolačních materiálů

Už jste někdy od někoho slyšeli, že nejlepší izolace je třeba čedičová a že skelná izolace je špatná? Napadlo Vás, že ten kdo Vám to povídá chce prodat právě tu nabízenou čedičovou izolaci, protože jinou nemá k dispozici? Zamysleli jste se nad tím, proč by měla být jedna izolace lepší než druhá?

 

Machstav vždy dobře poradí

Každý izolační materiál je dobrý! Ovšem ne každý druh izolačního materiálu se hodí do všech konstrukcí. Jinými slovy – vždy je potřeba zjistit jaký objekt se izoluje a jaké v něm panují podmínky. Pouze odborně zdatná firma, která je technicky na výši a má zájem, aby byl její zákazník spokojený a dostal to nejlepší právě pro ten svůj dům, má ve svém sortimentu ucelenou řadu izolačních materiálu. No a protože my v Machstavu se vždy snažíme, aby byl náš zákazník dlouhodobě spokojený a izolace mu fungovala až na věky, tak máme v nabídce ucelenou řadu izolačních materiálů. Od minerálních izolací (čedičové a skelné), přes celulózové (papírové) speciální polystyrénové až po dřevovlákno. Každý z uvedených izolačních materiálů má své výhody a každý je vhodný do jiných konstrukcí a dokáže jiné věci. Například papírové izolace dokáží lépe akumulovat teplo než minerální izolace, pokud jsou aplikovány s dostatečnou objemovou hmotností v dostatečné vrstvě. Ovšem tyto dva ukazatele velmi zásadně ovlivňují konečnou cenu za aplikovaný 3m papírových izolací. Papírové izolace jsou vhodné do dřevostaveb. Především do dutinových konstrukcí – stěny, šikminy. Konec konců papírové izolace pochází v prvopočátku ze dřeva.

 

Machstav a Supafil loft

Proč Machstav fouká nejvíce skelné izolace Supafil loft? Protože tento izolační materiál je velmi lehký a přitom má výborné izolační vlastnosti. Díky čím dal tím větších nároků na tepelně izolační vlastnosti nových a rekonstruovaných domů, jsou i na stropech čím dál tím vyšší vrstvy izolací. No a pokud se ještě před pár lety dávalo na strop 20 cm izolace, tak dnes jsme už v běžných vrstvách 35-45 cm. Čím vyšší vrstva izolace, tím je i strop více zatěžován její váhou. Když se před pár lety izolovalo těmi zmiňovanými 20 cm izolace, tak jste si mohli na sádrokartonový podhled úplně v klidu dát jakoukoliv izolaci a věděli jste, že strop nebude přetížený. Jenomže, když dnes dáte na sádrokartonový podhled čedičovou nebo papírovou izolaci ve vrstvě 30 a více centimetrů, tak už standardní sádrokartonový podhled můžete zatížit nad únosnou mez.  Čedičové i papírové izolace mají bohužel poměrně vysokou objemovou hmotnost cca 45 a více kg/m3, tj, že izolace při výšce 30 cm váží 13,5kg/m2. Oproti tomu Supafil loft při stejné výšce izolační vrstvy 30 cm váží pouze necelých 5,5 kg/m2. Navíc Supafil loft oprti čedičovým a papírovým izolacím praktický nepráší, neobsahuje žádné chemické přísady, barviva apod.  Tak už víte, proč Vám někdo nabízí pouze čedičové izolace? Buď není odborně zdatný v problematice foukaných izolací, anebo nemá jiný materiál k dispozici než právě čedičovou izolaci…

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace