Foukané izolace v Machstavu

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

Od začátku dubna jsme v Machstavu nafoukali cca 11 000 kg izolačních materiálů. Převažovalo minerální panenské skelné vlákno. Vedle skelných panenských izolací, které jsou v současnosti velmi žádanými izolacemi především z důvodů své váhy, chemické čistoty (bez chemických přísad) a v neposlední řadě i dostupné ceny Machstav fouká i jiné materiály. Jedná se o minerální čedičové izolace nebo celulózové izolace, které jsou mimořádně vhodné do dřevostaveb nebo šikmých střech do podkrovních místností.

 

Proč používat celulózové izolace

Celulózová izolace nebo také papírová izolace je izolační materiál, který zarytí foukači minerálních izolací tvrdošíjně odsuzují a budou odsuzovat. Důvodem, proč papírové izolace nemají dobrou pověst, je jejich tendence ke sléhavosti, pokud se foukají s malými objemovými hmotnostmi. Pokud tedy realizační firma nafouká izolační vrstvu z papírové izolace lidově řečeno velmi řídkou, tak jednak vrstva nebude izolovat, jak má a jednak na 100% slehne. Což ovšem není problém materiálu, ale nesprávné aplikace. Pokud ovšem realizační firma nebude podvádět a nafouká hustotu izolační vrstvy, tak jak má, tak izolační vrstva neslehne a navíc bude velmi dobře zvládat nápor letních veder. Této odolnosti papírové izolace vděčí fyzikální vlastnost, kterou nazýváme měrnou kapacitou tepla. Čím vyšší hodnota měrné kapacity tepla je, tím lépe dokáže izolační materiál odolávat a bránit prostupu tepla skrze izolační vrstvu.  Aby izolační vrstva odolávala letním vedrům, musí být ovšem nafoukaná s určitou hustotou, kterou nám definuje výrobce izolace podle typu a sklonu konstrukce a tato hustota společně s výškou izolační vrstvy jsou rozhodujícími faktory úspěšného nepřehřívání podkrovních místností.  

 

Na co si dát pozor?

Jednoznačně na dodanou objemovou hmotnost! Bohužel i v dnešní době se setkáte s tvrzením mnoha neúspěšných aplikantů foukaných izolací, že objemová hmotnost není důležitá a že záleží pouze na výšce izolace. Nebo tvrdí, že si zaplatíte, co se nafouká. NENÍ TO PRAVDA! Vždy zaleží na dvou veličinách na nafoukané vrstvě izolace a dodané objemové hmotnosti. My v Machstavu nepodvádíme!!! Každý náš klient se dozví, jakou bude mít izolační vrstva výšku a zároveň hustotu čili objemovou hmotnost. Jedině tak mohou naši zákazníci využít výhod foukaných izolací a konkrétně u foukaných papírových (celulózových) izolací ocenit jejich nesporných výhod v dutinách šikmých střech, kde velmi dobře zabraňují pronikání tepla do místností. Kvalitně nafoukaná izolační vrstva s patřičnou objemovou hmotností samozřejmě něco stojí. Machstav nikdy nebude nejlevnější izolační firmou, ale ani ne nejdražší. Cenově se Machstav pohybuje v nižších hladinách středu. Vždy buďte obezřetní, pakliže obdržíte velmi podezřele nízké ceny v nabídkách na foukané izolace. Se 100% jistotou můžeme tvrdit, že se jedná o podezřelé jednání… 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace