Foukané izolace od Machstavu

Pod označením foukané izolace se myslí systém izolování, který se skládá ze dvou částí:

  1. Způsob provedení, použitou technologií, tepelně izolační vrstvou. V našem případě se jedná o provedení pomocí vzduchových turbín a hadic, s jejíchž pomocí dopravíme izolační materiál do místa, které chceme tepelně zaizolovat.
  2. Druhu použitého izolačního materiálu. Foukat se dá několik druhů materiálů: celulózové čili papírové izolace, minerální čili skelné a čedičové, dřevovláknité, polystyrénové kuličky.

Na úplný začátek je potřeba sdělit, že každý druh izolačního materiálu se hodí do určité konstrukce nebo za určitým účelem. Každý druh izolačního materiálu umí něco jiného a má své výhody, ale i nevýhody. Pouze kvalifikovaná a odborná firma Vám dokáže navrhnout správný druh izolačního materiálu do konkrétní konstrukce pro konkrétní účely.

Dnes se bohužel velmi často setkáte s tím, že firmy, které foukají izolace, používají jeden druh izolačního materiálu, který cpou úplně všude a je jim jedno, jak to dopadne. Machstav funguje jinak!

Než Vám jako našemu zákazníkovi zpracujeme cenovou nabídku, tak si od Vás zjistíme maximum informací, abychom Vám navrhli nejenom cenu za kolik vyfoukáme izolace, ale především Vám navrhneme správné technické řešení, optimální výšku izolace, ideální způsob odvětrání konstrukce a hlavně - ten nejlepší izolační materiál ideální právě pro tu Vaši zateplovanou konstrukci. Například: když budete chtít izolovat novostavbu rodinného domu s vazníkovou konstrukcí, pod kterou bude zavěšený podhled ze sádrokartonu a Váš nový dům bude v pasivním standardu a na tomto sádrokartonovém stropě budete mít navrženou 40-60cm vrstvu izolace, tak Vám Machstav nikdy v životě nenabídne foukané minerální izolace z čediče nebo celulózové čili papírové izolace, protože těmito izolačními materiály sádrokartonovou konstrukci přetížíte a strop by mohl začít praskat. Na tyto stropy je vhodná lehká foukaná izolace z minerálních vláken, ale skelných, například Supafil loft. Druhý příklad. Když budete chtít zateplit podkrovní místnosti v rodinném domě, protože se Vám v létě přehřívají, tak první materiál, který Vám nabídneme bude celulózová izolace tedy papírová, protože právě ona je pro tyto účely nejlepší. Dokáže mnohem lépe oddálit prostup tepla skrz svou vrstvu než minerální izolace. Ovšem pouze za podmínky, že je nafoukaná v dostatečné hustotě čili objemové hmotnosti a v dostatečné vrstvě. Poradíme Vám, jak správně připravit konstrukci a podhledy pro celulózu. Z těchto dvou příkladů je vidět, že v jedné konstrukci celulózová izolace neobstojí, ale v jiné konstrukci oproti jiným izolacím zase vyniká. Takovéto rady Machstav poskytuje zcela zdarma a nezávazně v rámci poradenského servisu. Rádi tak činíme, protože Machstav aplikuje 5 druhů izolačních materiálů od různých výrobců. Všechny druhy izolací máme skladem a jsme schopni je kdykoliv aplikovat.  

Minerální skelné izolace

Minerální čedičové izolace

Celulózové tedy papírové izolace

Dřevovláknité izolace

Speciálně upravené polystyrénové izolace

 

Nenechte se ošálit pěknými řečmi

Při volbě vhodného izolačního materiálu je velmi dobrým vodítkem technický list daného druhu a konkrétního typu izolačního materiálu. Někdy se setkáváme s tím, jak některé firmy tvrdí, že jejich izolační materiál má přímo zázračné izolační vlastnosti, ale když se potom podíváme do technického listu, tak se ukazuje, že ten vychvalovaný téměř nebesky fungující izolační materiál je v podstatě druhořadé kategorie. Nejenom že slibovaná lambda je úplně jiná, podstatně horší než uváděl prodejce, ale i například sléhavost po nafoukání je například i 10%. Dalším velkým nešvarem je neinformování zákazníka o tom, že například čedičové izolace s objemovou hmotnosti 40-60 kg/m3 už přetěžují svou váhou standardní sádrokartonové konstrukce při výšce 30cm a v dnešní době vrstva 30 cm není nijak výjimečnou vrstvou izolace. A takto se dá pokračovat do nekonečna.

 

U koho si nechat poradit

Pokud mohu doporučit, vyhněte se foukacím společnostem, které aplikují pouze 1 nebo maximálně 2 druhy izolačních materiálů, protože Vám nikdy objektivně neporadí, jaký druh izolačního materiálu je vhodný právě pro Váš dům. Budou si vždy obhajovat pouze ten svůj druh izolace, jak je báječná, jak je unikátní, jak má honosný název a že její kosmicky vysoká cena je vlastně výhodná a jak všechny ostatní izolace stojí za nic, jak jsou vyráběné z odpadů kdoví z čeho ještě možného a nemožného. Že skelné izolace se víří, přeskupují se a nedrží tvar. Pryč od nich! O kvalitě izolačního materiálu rozhodují technické listy. Existuje pěkný web na internetu, který srovnává právě různé izolační materiály určené pro foukání. Na něm lze velmi jednoduše dohledat, jaký izolační materiál je vhodný do konkrétní konstrukce. Odkaz na něj je: http://srovnani-izolaci.cz/.  Zde lze jednoduchým způsobem zadat izolovanou konstrukci a vyjede Vám seznam doporučených izolačních materiálů, které jsou ideální pro zateplení té dané konstrukce z pohledu několika technických kritérií a zároveň dostanete informaci jakým izolačním materiálům se raději vyhnout.

Další možností, jak zjistit, který izolační materiál je ten pravý pro Váš dům můžete bez obav zavolat přímo k nám na Machstav 721 207 099 a my Vám velmi rádi ZDARMA a NEZÁVAZNĚ poradíme.

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace