Zimní poradenství

Proč se mi dělají na střeše rampouchy a proč mám okapy plné ledu?

To je velmi jednoduché. Máte velký problém s únikem drahého tepla z obytných a vytápěných částí domu. Z vytápěného prostoru vám uniká teplo NEDOSTATEČNĚ ZAIZOLOVANÝM stropem až ke střešní krytině, kterou svým působením ohřívá.

Ohřátá střešní krytina rozpouští spodní vrstvu napadaného sněhu na vodu, která stéká pod horní vrstvou na střeše až do okapu. V něm ovšem okamžitě zamrzá a tvoří se led, protože v těchto místech se konstrukce střechy již neohřívá, jelikož je mimo vytápěný prostor. Na čerstvě zamrzlý led v okapu přitéká další a další odtátá voda, která zase zamrzá a tím se za pár chvil okap celý naplní. Poté dojde k přetékání vody z okapu ven a začnou se tvořit rampouchy. Protože venku mrzne, tak se uvnitř domu topí více. Čím více topíte a zároveň nemáte dobře a dostatečně zaizolovaný strop, tím více ohříváte střešní krytinu a tím více se tvoří rampouchy. Posléze dochází i k poškození okapů, protože vrstva ledu je neúměrně zatíží. S takto špatně zaizolovaným stropem uniká 30-50% energie!

A podle toho, kolik je na střeše napadáno sněhu a jak moc se chcete doma ohřát, tak podle toho máte dlouhé a krásné rampouchy. Ty sice vytvoří nádhernou scenerii na domě, kterou si každý rád vyfotí, ale nikdo z fotografů Vám nepřispěje na účet za topení, který je zbytečně vysoký. Řešení existuje! A je přitom velmi jednoduché a nyní už i levné!

Proč mi mizí sníh na střeše, když venku sněží a mrzne, a to jenom na některých místech?

I v tomto případě je odpověď velmi jednoduchá. Problémem jsou opět NEDOKONALE ZAIZOLOVANÉ stropy. Drahé teplo Vám proniká stropem až ke střešní krytině, která je tím pádem ohřívaná a sníh taje.

Na obrázcích nahoře je klasická půda, kde jsou po odtátém sněhu vidět jednotlivé krokve. Zvýrazněné jsou proto, že mezi nimi není žádná tepelná izolace, což vypovídá o tragickém stavu zateplení stropu Vašeho domu.

Obrázky dole znázorňují špatně zaizolované obytné podkrovní místnosti. Zde je obdobný problém. Odtáté části střechy ukazují na nedostatečnou vrstvu izolace. Tyto prostory domů jsou velmi citlivé na promrzání z důvodu přímého a mnohem silnějšího působení mrazů než třeba u obvodových stěn. Podkrovní místnosti jsou od mrazivého vzduchu odděleny pouze vrstvou izolace. Pokud je špatně zvolený izolační materiál, dodavatelská firma, špatně navržena výška nebo špatně aplikovaná izolační vrstva, mají majitelé takovýchto domů velké problémy jako například: promrzání podkrovních místností, tvorbu plísní, místnosti se mnohem hůř vytápí než spodní části domu, rychleji vychladnou apod. Proto je velmi důležité použít kvalitní materiály a nejvhodnější technologii!

Majitelé takovýchto domů se mohou kolemjdoucím „pochlubit“ počtem krokví v krovu střechy nebo ukážou, jak je jejich podkroví interiérově řešeno, kolik je oken v jednotlivých místnostech, kde jsou pozednice, jak vysoké asi mají stropy a kde jim začíná půdní prostor. Případně si kolemjdoucí udělá představu, jak moc se v jednotlivých částech domu topí. Nikdo z kolemjdoucích Vám ale za zpestření své odpolední procházky na vysoký účet za topení nepřispěje. Nyní řešení existuje! A je přitom velmi jednoduché a nyní už i levné!

Proč mi po zimě odpadává fasáda domu?

V tomto případě je problém znovu s odtáváním spodní vrstvy sněhu napadaného na střeše, který se ohřívá, taje a stéká do okapů, kde se znovu promění v led. Až je okap plný ledu, tak se z jedné jeho strany tvoří rampouchy a z jeho druhé strany stéká přímo na fasádu, do které se vsakuje. Poté zmrzne a způsobuje na fasádě viditelné fleky a v horším případě, jako je ten váš, i její opadávání. Řešení opět existuje a je jednoduché! Je potřeba zabránit úniku tepla a následnému ohřívání střešní konstrukce!

A Jak tedy vypadá střecha domu, který má dobře zaizolovaný strop?

Zase velmi jednoduchá odpověď. Na takové střeše drží sníh až do oteplení. Začíná tát ve stejném okamžiku, kdy začíná tát sníh venku na trávě, polích a všude tam, kde nepůsobí žádné tepelné zdroje.

Majitelé takovýchto domů mohou začít řešit další tepelně izolační opatření jako nová okna, zateplení podlah nebo novou zateplenou fasádu. Pokud chcete být mezi nimi, tak volejte našim odborníkům z technického oddělení a domluvte si s nimi osobní konzultace!

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace