PUR a PIR panely

PUR panely vyžadují minimální nároky na další údržbu

Sendvičové panely vynikají i svou pořizovací cenou, která je více než příznivá, proto se panely také těší veliké oblibě po celém světě. V současné době rozeznáváme dva základní druhy těchto panelů. Prvním typem jsou sendvičové panely, kde je jádro tvořeno polyuretanem. Tyto PUR panely vynikají mimořádnou odolností a nízkými nároky na údržbu. Dalším druhem jsou sendvičové panely, kde je jádro tvořeno z minerálních vláken. Panely z minerálních vláken se používají především všude tam, kde jsou kladeny vysoké nároky na protipožární odolnost.

PUR panely a sendvičové panely mají společné vlastnosti

Oba dva druhy panelů jsou voděodolné, nehořlavé a také zdravotně nezávadné nejen pro lidský organismus, ale také pro životní prostředí. Společnost Machstav Vám u těchto panelů zaručuje nejvyšší jakost daných výrobků a také dané materiály vlastní veškeré potřebné technické listy. Než se rozhodnete tepelně izolovat svůj objekt sendvičovými panely, je dobré využít služby, kterou společnost Machstav poskytuje nezávazně a zdarma všem svým zákazníkům a to posouzení objektu. V místě objektu Vás navštíví náš kvalifikovaný technik a vytvoří Vám nejen předběžnou kalkulaci nákladů, ale také navrhne vhodné tepelně izolační panely přesně na míru pro Váš objekt, aby dosažená tepelná izolace fungovala s maximální účinností.

Sendvičové panely dle využití

U výrobních nebo skladovacích hal se většinou vnitřní opláštění již žádné nedělá. U administrativních nebo nákupních objektů vnitřní jednoduché opláštění ještě přijde na řadu například ze sádrokartonu. Nebo se budovy oplášťují zevnitř a nosná konstrukce je při pohledu zvenčí vidět nebo se ještě pohledově opláští například z trapézového plechu. Tohoto typu opláštění se nejčastěji využívá v potravinářských a zemědělských provozech, které se velmi často myjí a sendvičové panely s vhodnou povrchovou úpravou jsou pro tyto účely nejlepším řešením. Dalším způsobem rozdělování může být typ použitého jádra, čili izolantu. Dnes se nejvíce využívají panely s PIR (polyisokyanurátovou) pěnou, PUR (polyuretanovou) pěnou a MW (mineral wool – minerální, čili kamenná vata, ve většině případů čedičová vata) panely. PIR a PUR panely jsou pěnové sendvičové panely s obdobnými izolačními vlastnostmi a s obdobnou váhou pěny na m3 – objemovou hmotností. Rozdíl mezi PIR a PUR je v chemickém složení a v tom, že PIR má o něco málo lepší protipožární odolnost než PUR.

Panely s výplní

Sendvičové panely s MW výplní jsou z tepelně izolační hlediska o více než 50% horší než PIR a PUR panely, také váha na m3 oproti PIR a PUR panelům je podstatně vyšší, ale vynikají v protipožárních odolnostech. Vzhledem k tomu, že se protipožární předpisy neustále zpřísňují, což je velmi správné, tak se čím dál více využívá MW panelů. Dalším způsobem rozdělováním panelů může být dle použitého materiálu jako vrchní vrstvy – to je ta, která tvoří pohledovou část. Zde je využíváno čím dál více materiálů. Nejrozšířenějším bývá plech v různých formách. Ocelový pozinkovaný nebo hliníkový plech a lakované v různých tloušťkách laků a jejich kvalitě nebo se používají speciální poplastované nástřiky do agresivnějších prostor nebo se používá nerezový plech například do potravinářských provozů. Nebo jenom slabými hliníkovými fóliemi bez nějaké větší mechanické odolnosti proti poškození.

Sendvičové panely z minerální vlny se dnes používají čím dál častěji. Jejich častější využití má na svědomí neustále se zpřísňující protipožární stavební předpisy. Výsledek jsem bezpečnější stavby a pracoviště zaměstnanců v případě požáru. Sendvičové panely s jádrem z minerální vaty jsou podstatně těžší a mají podstatně horší izolační vlastnosti než panely z PIR nebo PUR pěnou. Což se promítá do vlivů, které ovlivňují stavbu jako celek.  Protože jsou sendvičové panely z minerální vaty podstatně těžší, tak jejich váha ovlivňuje správné naddimenzování nosné konstrukce. Všeobecně se dá říci, že stavba ze sendvičových minerálních panelů bývá celkově dražší než z PIR a PUR panelů.

qq.jpg q.jpg qq_2.jpg qqqq.jpg

Swoboda Stamping, Jihlava – realizace 2014 I. etapa a 2015 II. etapa výstavby výrobních hal v Jihlavě. Obvodové stěny a vnitřní příčky z minerálních panelů Kingspan. Celková výměra 8.600m2. Dodávka včetně všech klempířských prvků. Výroba klempířských prvků probíhala v naší klempířské dílně.

Sendvičové panely s jádrem z PIR a PUR pěny

Jak bylo již zmíněno výše PIR a PUR pěna má stavebně fyzikálně obdobné vlastnosti – objemovou hmotnost a tepelně izolační vlastnosti a jedná se o ideální stavební systém pro opláštění budov. Jsou lehké s vynikajícími izolačními vlastnostmi v nepřeberné škále povrchových a barevných úprav. Dá se z nich postavit téměř cokoliv.

zzz.jpg zzzz.jpg zzzzz.jpg zzzzzz.jpg

Poline s.r.o. – 2015 rekonstrukce stáje chovu prasat.

Dodávka a montáž PIR panelů na stěny, podhled a vzduchotechnický tunel cca 2.500m2. Dodávka včetně všech klempířských prvků. Výroba klempířských prvků probíhala v naší klempířské dílně.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace