Možnosti foukaných izolací

Technologie foukaných izolací je už všeobecně profláklá a na trhu s izolačními technologiemi si každým rokem získává čím dál více příznivců. Přibývá investorů, kteří si svůj dům nechávají zateplit foukanou izolací místo toho, aby pracně izolovali střechy nebo stropy klasickými izolačními materiály. Převážná většina aplikací foukaných izolací probíhá na vodorovné stropní konstrukce ať už je to izolování lehkých podhledů nebo hůře přístupných stropů s pevnou podlahou anebo se jedná o zateplení vodorovných dutin trámových stropů. Další rozšířenou aplikací je zateplení dutin šikmých částí střech. Většinou podkrovních místností.

 

Zateplení fasády foukanou izolací

Méně známým a rozšířeným způsobem využití technologie foukané izolace je zateplení svislých stěn. Foukanou izolací lze zateplit fasádu. S tímto použitím foukaných izolací jsme Vás seznámili v nedávné minulosti na uvedeném odkaze se můžete podívat na fotky a videa, pořízená při zateplování fasády foukanou izolací  http://www.machstav.cz/machstav-izoluje-stropy-a-fasady-foukanou-izolaci Zateplení fasád foukanou izolací je vhodné především pro difúzně otevřené konstrukce ideálně pro provětrávané fasády. Samozřejmě se foukanou izolací vyplňují i rámové konstrukce difúzně uzavřených stěn zejména dřevostaveb.

 

Zateplení svislých stěn foukanou izolací

Foukané izolace mají další využití při zateplování jednotlivých stavebních konstrukcí. Jednou z nich jsou svislé stěny, které netvoří pohledovou fasádu domu. Mohou se nacházet na půdách členitějších budov s rozdílnou výškou podlah. Při zateplení stropu takovéto budovy by svislé stěny, které vytváří víceúrovňové přechody, zůstaly nezateplené a docházelo by skrze ně k tepelným ztrátám a ochlazování vytápěných prostor za těmito stěnami a riziku výskytů plísní v interiéru v místě nezatepleného úrovňového předělu. Další využitím foukané izolace je dodatečné zateplení ostění půdních vestaveb, kdy je třeba zlepšit energetické vlastnosti podkroví zateplením nejenom šikmých a vodorovných částí podkrovních místností, ale i svislých. I v tomto případě stěna ostění netvoří finální pohledovou fasádu. Jak připravit svislé stěny pro foukanou izolaci? Vytvořením dutiny. Jednoduchá rada. Dutinu lze vytvořit velmi snadno. Je nutné znát správnou šířku dutiny, aby izolace v ní byla dostatečná. Tento údaj Vám velmi rádi sdělíme. Počítá se dle požadovaného dosaženého tepelného odporu při celkovém zateplení stropů nebo podkroví a měl by tedy odpovídat těmto hodnotám. No a pak už je možné pro vytvoření svislé dutiny využít například dřevěných latí, které od stěny vymezíme na požadovanou tloušťku izolace za pomocí například tesařských úhelníků, nebo dalších latí. Latě montujeme kolmo, tedy na stojato. Způsobů je několik a všechny budou fungovat. Vznikne základní rastr, na který přiděláme, třeba za pomocí sponkovačky, prodyšný materiál. Velmi často používáme střešní difúzní fólie, nebo perlinku. Důležité je, aby takto vzniklá konstrukce nebyla parotěsně uzavřená. Nepoužíváme OSB desky, parotěsné folie a podobné materiály. Na závěr používáme další latě, tentokrát je kotvíme vodorovně do kolmých latí. Tímto zabezpečíme fólii nebo perlinku proti vytržení a celou konstrukci zpevníme. Vzdálenost mezi jednotlivými vodorovnými latěmi je závislá na tloušťce dutiny a tím i váze aplikované foukané izolace. Vzdálenost mezi jednotlivými vodorovně kotvenými latěmi může být 40 cm až 100 cm, ale i více. Tím jsme vytvořili dutinu, kterou lze vyplnit foukanou izolací, tak jako třeba fasádní dutinu, nebo dutinu rámové konstrukce dřevostavby nebo šikmou dutinu střechy anebo vodorovnou dutinu trámového stropu. Nebojte se využít foukané technologie pro tyto účely. Zavolejte nám 721 207 099 a rádi Vám poradíme s postupem, materiálem anebo Vám celou svislou stěnu zateplíme na klíč, včetně vytvoření dutiny. 

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace