Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

Machstav izoluje stropy a fasády foukanou izolací

Foukaná izolace je dnes již dobře známou a zavedenou technologií, kterou využívá stále více investorů, ale i stavebních firem. Nejčastěji se foukanou izolací zateplují vodorovné nebo šikmé stropy. Méně známé je využití foukané izolace pro zateplení fasády.

 

Zateplení fasády foukanou izolací

Fasádu lze tepelně izolovat několika způsoby. Nejrozšířenějším je kontaktní zateplovací systém – KZS. Tato technologie umožňuje izolační materiál ať už se jedná o jakýkoliv izolant (polystyrén, minerální desky nebo cokoliv jiného) přímo na podklad, tedy stěnu, kterou potřebujeme zaizolovat. Dále lze fasády zateplit technologií, která se nazývá provětrávané fasády. Tyto systémy se vyznačují tím, že mezi finální obkladem a izolační vrstvou je provětrávaná mezera. Provětrávaná fasáda musí být vždy izolována pouze nehořlavým izolantem, čili minerální vatou. Provětrávané fasády jsou čím dál tím více oblíbenějším způsobem zateplování fasád, protože umožňují velkou variabilitu finálních obkladů. Méně známým způsobem zateplení fasád je použít technologii foukané izolace. Pro tuto technologii je potřeba vytvořit vhodnou dutinu, kterou poté vyplníme – zafoukáme – izolačním materiálem.

 

Fasáda zateplená foukanou technologií v Novém Městě na Moravě

V říjnu 2019 Machstav prováděl zateplení fasády foukanou izolací na novostavbě rodinného domu v Novém Města na Moravě. Pro foukanou izolaci byly vytvořeny dutiny z dřevěných nosníků, které byly na podkladní zdivo přikotveny standardním způsobem. Na nosníky stavební firma namontovala dřevovláknité desky. Tím byly vytvořeny v celé ploše fasády jednotlivé dutiny široké od 400-600mm, hluboké 300-380 mm, s výškou do 3 100mm. Foukanou technologií Machstav zateploval obě štítové strany domu a jednu konkrétně jižní průčelní stěnu. Zateplení severní průčelní stěny bylo navrženo jinou technologií. Pro zateplení jednotlivých komor – dutin bylo nutné vykroužit vstupní otvory, a to do každé komory jeden. Poté Machstav za pomoci speciální koncovky umístěné na konci foukací hadice aplikoval samotný izolační materiál. V tomto konkrétním případě byl navržen izolant z celulózových vláken s objemovou hmotností 62 kg/m3. Machstav použil Climatizer Plus od výrobce Ciur. Machstav patří mezi největší odběratelé izolačních materiálů od tohoto tradičního Českého výrobce. Fasádu domu Machstav zaizoloval během jednoho dne.

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace