Machstav izolace

Minulý 17. pracovní týden letošního roku byl pouze čtyřdenní díky Velikonočnímu pondělí. Přesto jsme v Machstavu opět překročili hranici 5 000 kg nafoukaných skelných izolací. Navíc jsme se velmi důsledně věnovali zateplení dvouplášťové střechy bytového domu. Tato realizace nám zabrala celkem 3 dny.

 

Foukaná izolace v panelovém domě

Panelové domy si stále drží přední příčky co do počtu množství bytů v ČR. Stále jich je dost, které nemají zateplené střechy, ačkoliv se téměř všechny pyšní novými okny, novými zateplenými fasádami a balkony. Jedním z nich byl i panelový bytový dům v Humpolci. A to pouze do čtvrtka minulého týdne, kdy Machstav zjednal nápravu a střechu domu zateplil foukanou minerální izolací. Střešní konstrukce byla dvouplášťová s nezateplenou dutinou a nefunkčním odvětráním. Mezistřešní dutina byla dostatečně velká k tomu, aby se do ní dala aplikovat odpovídající vrstva foukané tepelné izolace a současně byl ještě zachován prostor pro odvětrání celé střešní konstrukce. Dutina dvouplášťové střechy byla oddělená do 14-ti samostatných, od sebe oddělených sekcí, proto bylo třeba do každé sekce vytvořit otvor pro průlez a do každé sekce vyhotovit samostatné odvětrání.

 

Odvětrání dvouplášťových střech

Součástí zateplovacích prací dvouplášťových střech by vždy mělo být i odvětrání izolované konstrukce. Přesněji řečeno odvětrání dutiny dvouplášťové střešní konstrukce. Pokud se dutina pouze zateplí izolací a nezajistí se vhodným způsobem odvětrání, tak téměř se 100% jistotou můžeme tvrdit, že bude vznikat problém s kondenzací vodních par. Machstav si zakládá na tom, že všem svým zákazníkům sdělí veškerá rizika spojená s možným neodborným tepelně izolačním zásahem do střešní konstrukce a zároveň navrhne optimální způsob jak zateplení, tak i odvětrání střechy. Na bytovém domě v Humpolci tomu nebylo jinak. Pro aplikaci foukané izolace dutiny střechy bytového domu bylo nutné vytvořit vstupní otvory pro izolování, tak zabezpečit dostatečně dimenzované odvětrání izolovaného střešní pláště. Samozřejmě, že zhotovení veškerých prací je časově náročné oproti pouhé aplikaci foukané izolace, ale pokud si to stav střechy vyžaduje, tak je nezbytné tomu ten čas věnovat. V Machstavu se střešním konstrukcím věnujeme komplexně a nejde nám pouze a jenom o foukanou izolaci, ale o střechu jako funkční celek, proto se vždy věnujeme střešnímu plášti komplexně. Důkazem jsou naše služby a reference na www.machstav.cz. Naši zákazníci od nás mohou očekávat vedle foukaným izolací i ochranu dřevěných konstrukcí před dřevokaznými škůdci, výměnu střešních krytin nebo výstavbu celých nových střech.

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace