Letní poradenství

Ačkoliv je léto, tak právě v tomto ročním období lze u mnohých typů střešních konstrukcí nejlépe pozorovat špatný stav tepelných izolací!

Proč máme v místnostech pod střechou nebo v horním patře našeho domu tepleji než v přízemí?

Tuto potíž jsme už zmiňovali v jarní sekci poradny, ale teprve nyní v létě je přehřívání pod „plochými“ střechami velmi žhavým problémem. Přehřívání si všimnou převážně vlastníci domů s rovnou střechou nebo jen s velmi mírným sklonem střechy. Nemusí se vždy jednat jen o rodinné domy, ale i o bytové domy, ať už cihlové nebo panelové. Problém je způsoben nedostatečnou vrstvou tepelné izolace v dutině stropu. Tepelná izolace nebrání pouze úniku drahého tepla v chladném období roku z domu či bytu pryč, ale brání také v jeho pronikání z venkovního prostředí v teplém období roku dovnitř. Takže zde je vidět, že kvalitně provedená izolace nejenom šetří velké peníze za drahé teplo, ale také zpříjemňuje pobyt v teplých dnech v horních patrech domů s rovnou střechou. Chcete zjistit, zda se váš dům s rovnou střechou dá také ochránit před úniky tepla v zimě a zabránit zbytečnému a nepříjemnému přehřívání v teplých dnech?

Proč se mi v létě přehřívá pracoviště v mé provozovně, prodejně, dílně, skladu?

Nepříjemné pronikání nadměrného tepla stropní nebo střešní konstrukcí řeší také vlastníci firemních a živnostenských provozoven s nízkou konstrukcí střechy, s převážně plechovou krytinou. Příčinou je opět nedostatečná výška tepelné izolace, která nedokáže zabránit pronikání vysokých teplot do provozů. Jak v průběhu parného letního dne nadměrně stoupá teplota venku, tak se zvyšuje úměrně tomu teplota uvnitř provozu a pracovní podmínky zaměstnanců se radikálně zhoršují. Je dokázáno, že vlivem vysokých teplot na pracovišti lidé ztrácejí obezřetnost a tím jsou vystaveny několikanásobně vyššímu riziku vzniku pracovního úrazu. Vysoké teploty na pracovišti výrazně zvyšují mnoho dalších rizik – kvalita práce, dehydratace sob a další. A to nemluvíme o ztrátě draze zaplaceného tepla v zimě!

Nechte si levně zateplit vaší střechu a nevyhazujte peníze za instalaci drahých klimatizačních jednotek, které navíc škodí vašemu zdraví.

A jak tedy vypadá střecha domu, který má dobře zaizolovaný strop?

Poznáte to podle toho, že rozdíly teplot během roku jsou uvnitř domu minimální. Můžeme říci, že stabilní. A přitom v zimě neprotopíte velké peníze a v létě nepotřebujete klimatizaci.

Příklad grafu s kolísám teplot se špatně zaizolovanou střechou a dobře zaizolovanou střechou.

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace