Jak připravit střechu s vazníkovým krovem pro foukanou izolaci

Přesněji by mělo být napsáno, jak připravit podhled a ostatní části vazníkové střechy. Pro zateplení podhledu zavěšeného na vazníkové konstrukci foukanou izolací je zapotřebí přichystat, jak tomu říkáme, obednění kolem výlezu, aby nafoukaná izolace nepadala po otevření výlezu pod schody. Nejčastějším způsobem řešení je využití prken nebo zbytků OSB desek. Výška tohoto bednění by měla být minimálně ve stejné úrovni do jaké bude aplikovaná vrstva izolace. Nicméně doporučujeme bednění výlezu vybudovat o cca 5-10 cm vyšší, než bude vrstva izolace. Dále doporučujeme mít před samotnou realizací foukané izolace vyhotovenou revizní lávku, která bude zabezpečovat pohyb ke všem požadovaným prvkům v půdním prostoru, ať už to jsou antény, komíny, výlezy na střechu nebo další zařízení, která budou v průběhu času vyžadovat revizi, servis nebo údržbu. Obednění výlezu a revizní lávku můžeme po předchozí dohodě zhotovit i my.

 

Zakončení mezi vazníky

Všechny střechy z dřevěných vazníků mají jeden společný rys. Vazníky jsou položené na betonovém věnci nebo v případě dřevostaveb na dřevěném prvku. A mnoho stavebníků řeší, jak zabezpečit prostor mezi vazníky, aby foukaná izolace nevypadávala ven. Řešení je několik. Pokud se dům bude ještě zateplovat fasádním systém, tak je ideální způsob přípravy pro zateplení vazníkové střechy přetažení fasádního systému až mezi vazníky, ideální cca 5 cm pod podstřešní difúzní folii. Aplikační skupina foukanou izolací přefouká věnec až k zateplovacímu systému a tím dojde k propojení tepelné roviny fasády s tepelnou rovinou podhledu a nosná konstrukce domu je celá zabalená v tepelné izolaci. Jedná se o ideální stav zateplení domu. Pokud je zdící nebo jiný konstrukční materiál domu v takové kvalitě, že nevyžaduje zateplení fasády, lze mezi jednotlivé vazníky na úrovni fasády vložit a připevnit bednění z OSB desky, prken, polystyrénu, minerální vaty nebo z něčeho jiného, a to na takovou výšku, aby mezi difuzní folií a vrškem lemu byla max. 5 cm mezera. Pokud je půdní prostor takto připraven, tak se foukaná izolace aplikuje až k bednění a lze velmi efektivně zateplit povrch věnce ze shora. Doporučujeme toto obednění připravit ještě před montáží podhledů, protože se lze do sníženého prostoru velmi dobře dostat. Pokud byste tuto přípravu podcenili a nechali až do okamžiku, kdy budete mít hotový podhled ze sádrokartonu a třeba už hotové i venkovní podbití, tak je vytváření zábran tohoto typu velmi náročné. Ale zoufat nemusíte. Lze to vyřešit tím, že na věnec mezi vazníky vložíte desky, nebo role z minerální izolace, které věnec zaizolují a foukaná izolace se aplikuje k těmto deskám. No a pokud bude úplně nejhůř, lze foukanou izolací nafoukat až do podbití v takové šíři, aby se spojila fasádní izolace se stropní, ale toto je skutečně až to poslední řešení, které není ani příliš ekonomické. Kdo je připraven, není překvapen! 

 

Na co nezapomenout?

Nezapomeňte na detaily. Uvědomte si, že v zimním období bude na Vaší půdě stejná teplota jako venku. Bude-li venku -10°C tak těchto -10°C budete mít také na půdě. Pokud tedy budete mít dobře provedenou tepelnou izolaci. Doporučujeme tepelně zaizolovat i odvětrací kanalizační roury, odvětrání z koupelen, WC, digestoří a jiné. Všude tam kde se dostává do kontaktu chlad s teplým vlhkým vzduchem může docházet ke kondenzacím. Pokud budete spolupracovat s Machstavem, tak Vám kvalitní tepelnou izolaci na strop Vašeho domu vytvoříme a vše bude fungovat tak, jak má.  Před tím, než přijedeme cokoliv izolovat, tak Vám velmi rádi poradíme, jak co připravit a udělat. No a pokud nebudete mít čas nebo i chuť tyto přípravné práce udělat sami svépomocí, tak Vám je pomůžeme připravit my. Foukaných izolací se bát nemusíte. Ve vazníkových konstrukcích fungují lépe, než klasické role nebo desky.

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace