Foukané izolace Machstavu v 11. týdnu roku 2019

Tento týden jsme nafoukali cca 6 500 kg izolačního materiálu,  jednalo ve všech případech o izolace na bázi skla. Většinou zde uvádím, že jsme nafoukali novostavby rodinných domů nebo jsme zateplili stropy stávajících rodinných, které jejich majitelé rekonstruovali nebo jenom zateplili strop. Foukané izolace jsou vhodné i pro bytové domy. Příkladem může být realizace z tohoto týdne. Bytový dům o třech vchodech pouze s výlezy na půdu bez klasického schodiště. Půda je tedy minimálně využívaná. Bytový dům měl již zateplenou fasádu, vyměněná okna včetně balkonů. Zateplení fasády včetně balkonů vyšlo vlastníky na cca 3 500 000 kč. Dalším krokem k vylepšení tepelně izolačních vlastností domu bylo zateplení stropu, čili podlahy půdy. Vlastníci bytového domu se rozhodli, že provedou výběrové řízení i na tuto část zateplovacích prací.

 

Zateplení stropu

Naše společnost se velmi ráda zúčastnila vypsaného výběrového řízení. Podali jsme cenovou nabídku se všemi potřebnými informacemi. Vlastníci bytového domu vyhodnotili naší nabídku jako nejlepší. Technické řešení zateplení půdy od Machstavu plně vyhovovalo představám majitelů. Cena byla příjemným překvapením. Součástí zateplení podlahy půdy bylo vytvoření soustavy revizních lávek v celé ploše půdy, a to ke všem předem stanoveným místům. K tvorbě revizních lávek Machstav používá svůj vlastní patentovaný a Úřadem průmyslového vlastnictví v Praze chráněný systém. Z tohoto systému lze velmi rychle, levně a efektivně stavět nejenom revizní lávky, ale i celoplošné podlahy, kterou snesou statické zatížení odpovídající normám pro výstavbu nejenom bytových jednotek v podkroví, ale i chodeb budov občanské vybavenosti jako např. úřady, školy apod. Náš podlahový systém ve spojení s foukanou izolací je dokonalým řešením pro zateplení stropů a podlah půd.

 

Doba realizace a cena

Celková doba provedení zateplení stropu půdy o celkové výměře 450 m2 tohoto bytového domu a celkové délce revizních lávek 104 bm trvala celkem 3 dny ve dvou lidech. Výška izolace 30 cm, skelná minerální izolace. Celková cena zateplení včetně dodávky a montáže revizních lávek stála vlastníky 189 000 Kč včetně 15% DPH, tj. 420 kč za jeden m2 plochy půdy. Uvědomíme-li si, že za čtyři dny práce a pouze 420 Kč/m2 ušetří majitelé domu cca 25-30% za vytápění, tak se jedná i mimořádně efektivní investici a dokonalý způsob zateplení. Porovnáte-li si investici vloženou do zateplení fasády 3 500 000 Kč s investicí za zateplení stropů 189 000 kč s dosaženými úsporami za vytápění – fasáda cca 30% stropy cca 25 %, tak vyjde jednoznačný závěr. Zateplení stropů je nejefektivnější způsob snižování nákladů za topení!

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace