Foukaná izolace v dřevostavbách od Machstavu

Foukané izolace a dřevostavby patří k sobě. Tepelné izolace v dřevostavbách mají podstatně větší úlohu než u zděn

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

é výstavby. Je to dáno konstrukčním řešením budov. Dřevostavbu tvoří rámové konstrukce, pokud tedy nemluvíme o srubech a roubenkách, vyplněné izolací. Pro splnění emisních limitů je každá dřevostavba ještě zateplená fasádním systémem. Rámové konstrukce bývají vyplněné buď klasickou deskovou izolací anebo mohou být vyplněné foukanou izolací. To platí pro obvodové stěny.

Machstav provádí zateplení dřevostaveb

Dřevostavbám foukáme jak stěny, tak stropy. Foukání stěn v dřevostavbě je ideální s řešit již v průběhu výstavby. Je to lepší z toho důvodu, že se můžeme včas domluvit na rozsahu připravenosti pro foukání. Když budete chtít zafoukat stěny v dřevostavbě, tak není úplně nutné mít tyto stěny již plně pobité OSB deskami nebo jiným bednícím materiálem. Buď na místě stavby nebo nad projektem se domluvíme na rozsahu příprav, tak abychom Vám mohli Váš dům zaizolovat v co nejkratším čase. Samozřejmě Vám velmi rádi poradíme s výběrem nejvhodnějšího izolačního materiálu a k němu nevrhneme i tu nejlepší možnou přípravu pro foukání, tak aby nedošlo k porušení funkčnosti stěn hotového domu.

Jak je to se stropy a střechami?

Mnohem častěji, než stěny dřevostaveb Machstav fouká tepelné izolace na stropy dřevostaveb. Velký podíl dřevostaveb tvoří domy s nízkými valbovými střechami, jejichž konstrukci tvoří sbíjené dřevěné vazníky. To ovšem neznamená, že by Machstav nezateploval střechy dřevostaveb, které mají pro zateplení určenou dutiny pod střešní krytinou. Tyto konstrukce lze rovněž velmi dobře zafoukat izolací. Je to zase jenom o přípravě pro foukání. Pokud to tedy lze nějakým způsobem zakončit, tak foukaná izolace je velmi vhodná pro všechny druhy dřevostaveb a záleží pouze na výběru správného izolačního materiálu a přípravě pro foukání.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace