Foukaná izolace je rychlá technologie při zateplení stropů ve vazníkových krovech

O tom, že foukaná izolace je velmi efektivní zateplovací technologie a zejména ve vazníkových konstrukcích, není třeba vůbec pochybovat. V důsledku nedostatku pracovníků ve stavebnictví a zvyšujících se mzdových nákladů se lidská práce a tím i celé stavby prodražují. Jestliže je foukaná izolace velmi rychlá zateplovací technologie, tak získává oproti jiným zateplovacím technologiím výhodu. Foukanou izolací plochu o výměře 150-200m2 zaizolujeme během 4-6 hodin! Tím pádem zkrátíme pracovní čas a tím za práci klient platí méně než u klasického způsobu izolování. V současné domě jsou foukané izolace mnohdy levnější než klasické rolované izolace a je to právě díky rychlosti realizace.  

 

Pohyb ve vazníkovém krovu

Vazníkový krov je velmi členitý. Přesto lze pro budoucí pohyb v tomto půdním prostoru zbudovat revizní lávky. Doporučujeme všem stavitelům tyto lávky zbudovat, protože i vazníkový krov vyžaduje v průběhu životnosti občasnou kontrolu, zda je vše v pořádku, zda není napaden dřevokaznými škůdci, zda není poškozena podstřešní fólie apod. Mimo to skrze vazníkový krov prostupují další konstrukce domu, například komín nebo odvětrání kanalizace a je dobré mít k těmto prvkům přístup. Některé domy mají i s vazníkovou konstrukcí střešní výlezy a je tedy potřeba se k tomuto výlezu pohodlně a bezpečně dostat. 

 

Bezpečný a pohodlný pohyb ve vazníkové konstrukci

Bezpečný a pohodlný pohyb ve spleti dřevěných vazníků zabezpečí revizní lávka. A je úplně jedno, jaký typ izolace použijete. Jestli rolovanou, deskovou nebo foukanou. Pohybovat se v izolační vrstvě není pro žádnou tepelnou izolaci dobré. Dochází k jejímu poškození. Navíc pod vrstvou izolace nevíte, kam šlapete a hrozí poškození podhledů nebo jiných částí, které nejsou pod izolací vidět, třeba elektroinstalace apod. Takže vždy myslete na revizní lávky. Ideálním stavebním prvkem pro lávky ve vaznících jsou střešní latě 40 x 60 mm a OSB desky 15 – 18 mm silné jako pochozí část lávky. OSB desky jsou široké cca 60 cm, což zaručuje dostatečně bezpečný pohyb. Jako pochozí část revizní lávky můžete použít i stavební prkna. Lávku v tomto případě stavějte rovněž minimálně 60 cm širokou. Pro zhotovení pevného roštu lávky se dají dobře použít i tesařské úhelníky pro vymezení finální výšky lávky nad úrovní vazníků v kombinaci se střešními latěmi, které vytvoří linii pro uložení OSB desek. Doporučujeme revizní lávku budovat minimálně 10 -15 cm nad vrstvou izolace. 95% domů s vazníkovou střechou jsou pro vstup do půdního výlezu vybavené stropním výlezem (stahovací nebo padací schody). Doporučujeme tento výlez v půdním prostoru obednit, aby při spouštění schodů, kdy dochází k podtlaku nedocházelo k rozvíření prachu nebo jiných nečistot a tyto pak nepadaly jednak Vám na hlavu právě při spouštění schodů anebo do obytného prostoru. K bednění lze použít rovněž OSB desku, stejnou, jako budete používat na tvorbu lávky. Stejně úspěšně lze použít stavební prkna. Doporučujeme ze zkušeností od našich zákazníků bednění vytvořit o trochu vyšší, než je výška tepelné izolace na stropě domu, a to o cca 10cm. Zavolejte nám 721 207 099 a rádi Vám poradíme nejenom s foukanými izolacemi, ale i s vybudováním revizní lávky nebo obedněním výlezu. Veškeré tyto práce zhotovíme na přání investora i my!

Fotogalerie neobsahuje žádné obrázky

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace