29. týden v Machstavu

Ohlédnutí za tím, co se dělo v rámci fungování firmy Machstav. 

Dění na stavbách

V tomto týdnu se mimo jiné rozjela zakázka výměny vrat a dveří na farmě v Sedlicích. Stávající vrata a dveře jsou ocelová, ale hlavně nebyla vůbec tepelně-izolační. Proto nová vrata a dveře vyrábíme ze sendvičových panelů, která plní investorovi požadavky na omezení úniků tepla. Jejich montáž bude probíhat za plného provozu farmy.

Proběhlo také předání dvou staveb. V Městysu Úsobí jsme prováděli zpevnění podlah ve dvou třídách tamní základní školy. Zakázka obsahovala odstranění stávající podlahy a vybudování nové v rozsahu plochy 80 m2.

Další zakázkou bylo zateplení bytového domu v Telči. Svaz vlastníků rozhodl o zateplení štítů budovy kontaktním zateplovacím systémem a také zaizolování stropu v suterénu. Dalším krokem proti úniku tepla bylo vyměnění vstupních dveří/vrat do suterénu, o které jsme se postarali v naší kovovýrobě.

I další stavby se chystají k předání. Novostavba budovy pro zpracování vajec – budova melanžárny v Osíku u Litomyšle je těsně před dokončením. Zde realizujeme budovu, která bude mít požadované izolační vlastnosti. To zajišťuje opláštění PIR panely.

Rekonstrukce areálu firmy Machstav

V tomto týdnu se provedlo mnoho viditelných změn v našem rekonstruovaném areálu. V pondělí se začalo s demolicí přístavku za dílnami. Pro další práce bylo nutné přestěhovat ohýbačku do vedlejší dílny. Potom se postupně také začalo s rozebíráním střechy na jedné z posledních částí dílen. Počasí zprvu nepřálo, ale dalo se v práci pokračovat. Starý nosníkový krov šel postupně dolů. Zůstala pouze část střechy nad dílnami, abychom předešli zbytečným komplikacím s deštěm a promočením šaten. Po sundání střechy se bourá stávající betonová konstrukce a postupně se odvážejí sutiny. Ve skladu izolací se provedlo vybourání většího otvoru pro nová vrata a osadil se nový překlad. V příštím týdnu se předpokládá montáž nových vrat.

Z uliční strany areálu se také děly změny. Začalo se s kopáním rýhy pro přípojky. Snad nám bude počasí přát a další práce půjdou v časové posloupnosti tak, jak mají. Čeká nás příprava na vylití nového věnce nad dílnami a jeho vybetonování. V tuto dobu si budeme přát, aby nás nepostihli žádné velké dešťové přeháňky.

Foukači

Tím, že stavební sezóna přeje, měli foukači plný kalendář. Převážně vypomáhali na větších stavbách s montáží. Jednalo se zejména o stavbu v Měníně. Tam se v současnosti provádí montáž podhledů z PIR panelů v hale určené k výkrmu kuřat.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace